Dowiaduj się jako pierwszy o nowościach na moim blogu!

niedziela, 19 lipca 2015

Michael Hayböck

Hej! 

Jak już pewnie większość z Was wie, zawody LGP w Zakopanem zostały kilka dni temu odwołane, z powodu złego stanu Wielkiej Krokwi. Jest to oczywiście powód oficjalny, bo wersje są różne. Z tego więc powodu nie będę mogła tego lata oglądać żadnych zawodów na żywo. :(

Nie zmienia to jednak faktu, że lato trwa i gdzieś pomiędzy odpoczynkiem na Podhalu, a pracą znalazłam czas, żeby uzupełnić posty na blogu. 
Dziś pojawi się karta od utalentowanego Austriaka Michael Hayböcka. 

W sezonie 2009/2010 zadebiutował w Pucharze Świata. W swoim pierwszym starcie, 3 stycznia 2010 w Innsbrucku, zajął 17. miejsce. W całym sezonie sześciokrotnie stał na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego, dwukrotnie wygrywając. Jego wyniki pozwoliły mu zająć 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2009/2010.Na Mistrzostwach Świata Juniorów w 2010 zdobył dwa złote medale: zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i drużynowej. Kilka dni później wystąpił w zawodach Pucharu Świata w Willingen, zajmując 6. miejsce indywidualnie. Skrzydła rozwinął w pełni dopiero niedawno. Zimową część sezonu 2013/2014, podobnie jak dwa lata wcześniej, rozpoczął od startów w Pucharze Kontynentalnym. Po trzech zwycięstwach z rzędu trafił do kadry na Puchar Świata. Już w pierwszym starcie, 29 grudnia 2013 w Oberstdorfie, zajął 7. miejsce. 16 stycznia 2014 w Wiśle po raz pierwszy w karierze stanął na podium Pucharu Świata, zajmując 3. pozycję. Został zgłoszony do startu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 w Soczi, co oznaczało dla niego debiut w seniorskich zawodach rangi mistrzowskiej. 8 lutego 2014 zwyciężył w kwalifikacjach do olimpijskiego konkursu na skoczni normalnej.


6 stycznia 2015 w Bischofshofen po raz pierwszy w karierze zwyciężył w konkursie indywidualnym Pucharu Świata


Aktualizacja 02.09.2015:Oto adres, pochodzący z oficjalnej strony Michaela: 

JumpandReach
Sonnenburgstraße 15
6020 Innsbruck
 Austria

Natalia :) 

6 komentarzy:

 1. Gratuluję :)
  Przykro mi, że nie będziesz mogła pojechać na LGP w Zakopanem. Nikt się tego nie spodziewał. Cóż..

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję serdecznie! :)
  Zapraszam do mnie na piłkarską notkę:
  http://autografydawida.blogspot.com/2015/07/thiago-silva-psg.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam pytanie, dołączyłaś kupon IRC do koperty?

  OdpowiedzUsuń